Windows’un windows 10 için 9 Mayıs 2018 tarihinde yaptığı güncellemeden sonra ortaya çıkan bu hata özellikle Windows 2012 sürümünü kullanan sunucularda Uzaktan Masaüstü Bağlantısını kullanırken kendini belli ediyor.
Hata içerisinde “CredSSP şifreleme Oracle düzeltme olabilir” yazısı beliriyor. Çözümü için bir kaç tane farklı yöntem vardır.

İlk yapacağımız işlem Windows 2012 kurulu sunucunun bütün güvenlik güncellemelerini yapmaktır. Sunucuya bağlanmak için ilk önce yüklenen en son Windows 10 güncellemelerini bilgisayarınızda bulup kaldırın ve makinenizi yeniden başlatın. Sonrasında sunucunuza RDP bağlantısı sağlayabilirsiniz. Bu aşamnın ardından güvenlik güncellemelerini yükleyebilirsiniz. İşlemler bittikten sonra isterseniz Windows 10 güncellemelerini tekrardan kurabilirsiniz.

Diğer çözüm yolu ise :

1-) Windows Görev çubuğunda bulunan arama kısmına gpedit.msc yazıp sonuca tıklayın veya Windows +R tuşlarına basıp Çalıştır penceresine gpedit.msc yazıp entera basın.

gpedit

2-) Sisteme “Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi” ekranı çıkacak. Bu kısımdan Yönetim Şablonları > Sistem > Kimlik Bilgileri Yetki Aktarımı sekmelerini seçin. Sonrasında sağ tarafta çıkan “Şifreleme Oracle Düzeltme“‘yi açın.

Yerel Grup İlkesi Düzenleyicis

3-) Etkin kısmını işaretleyin.

Oracle Şifreleme Etkin

4-) Seçeneklerin içindeki “Koruma Düzeyi” kısmını Savunmasız olarak değiştirin, ardından Uygula ve Tamam butonlarına tıklayın.

Oracle Koruma Düzeyi

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Uzak Masaüstü Bağlantısı kurabilirsiniz. Ardından Windows 2012 güvenlik güncelleştirmelerini yükleyip yaptığınız bu ayarları geri alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Evernote Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir