Evernote Nedir?

Evernote app

Gün içinde hayatımızda pek çok bilgiyle karşılaşıyoruz, bunların bir çoğu ani bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bundan dolayı bu bilgileri çok çabuk unutuyoruz.
Duyduğunuz güzel bir şarkı, toplantılarda karşılaştığınız terimler, derslerde alınan notlar veya alışveriş listesi benzeri not edilmesi gereken bilgiler için yanımızda kalem kağıt taşımamız genelde mümkün olmuyor. Fakat bu aşamada yardıma Evernote koşuyor. İsminden de anlaşılacağı gibi alınması gereken kayıtları kaleme deftere ihtiyaç olmadan kolay bir şekilde, dijital ortamda alma imkanı sunuyor. Telefon, bilgisayar ve tablet gibi dijital ortamlarda senkronize olarak çalışabiliyor.
Ayrıca sadece yazı olarak notları depolamıyor bunun yanı sıra resim, sunum, video veya diğer dosya içerikleri gibi dökümanları da depolama imkanı sunuyor.

EverNote Nasıl Kullanılır ?

İlk olarak resmi sitesine girip kayıt olun. (www.evernote.com)

Evernote kayıt

Başarıyla kayıt olduktan sonra Evernote’u hangi amaçla kullandığınızı belirtmenizi istiyor.

Evernote Amaç

Amacınızı söyledikten sonra karşınıza bir rehber açılıyor.

Evernote Rehber

Site sizin uygulamayı anlayabilmeniz için belirli kısa ipuçları sunuyor, ipuçlarını okumak sizin için faydalı olur.

Evernote ipucu

Not oluşturmak için sayfanın sol tarafında yer alan, + tuşuna basın. Aşağıdaki gibi bir sayfa sizleri karşılayacak. Evernote ile ihtiyacınız olan liste, tablo, checkbox gibi bileşeleri notlarınızın arasına ekleyebilirsiniz.

Evernot

Evernote Web Clipper

Evernote’un bu web tarayıcı eklentisi sayesinde beğendiğiniz bir internet sitesinde iken kullandığınız zaman kaydetme, kırpma ve etiketleme gibi seçenekler çıkıyor.

Evernote web

Bunların yanında extra özelliklerle premium sürümünü de satın alabilirsiniz. – https://evernote.com/intl/tr/premium adresinden.

Evernote indirmek için. – https://evernote.com/intl/tr/download

İlginizi Çekebilir:  Güçlü Şifre Oluşturmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir