Flickr sitesi dünyanın en büyük internet devlerinden biri olan Yahoo’nun fotoğraf paylaşma, albüm oluşturma ve yüklenen resimleri depolama servisidir. Kullanıcılar ücretli ve ücretsiz olarak 2 şekilde fotoğraf yükleyebilir. Ücretsiz üyelik normal kullanıcılara fazlasıyla yetmektedir. Çünkü tam 1 TB depolama alanını Yahoo kullanıcılarına ücretsiz sağlamaktadır.

Flickr Logo Resmi

Google, Yandex gibi arama motorları tarafından sevilen ve hoş karşılanan bu siteden link kazanmak sitenize mutlaka olumlu katkı sağlayacaktır. Domain Authority değeri 98, Page Authority değeri ise 93 olan Flickr’ın MozRank puanı 9.30. Bu değerlerini Alexa’da da devam ettiren site burada ise milyonlarca site arasında 342. sırada bulunuyor.

Flickr Logo Küçük Resmi

Flickr Ücretsiz Backlink Alma Yöntemi

Size göstereceğim basit yöntemle bu kaliteli, otoriter siteden kalıcı backlink elde edebilirsiniz.

Flickr Backlink Alma

Flickr.Com sitesine giriyoruz ve hesap oluşturup sisteme girişimizi gerçekleştirdikten sonra kırmızı kutu içinde belirtilen resim yükleme bağlantısına tıklıyoruz.

Flickr Backlink Alma 2

Açılan sayfada sol üst logonun hemen altında yer alan “Add” kısmına tıklıyoruz. Bu alanda backlink alınacak siteyi temsil eden basit bir fotoğraf seçmeniz yeterli olacaktır.

Flickr Backlink Alma 3

Temsili olarak yukarıda belirttiğim gibi bir sayfa açılacak. Bu sayfada resmin altında “Description” kısmı bulunuyor. Oraya tıklayıp tanıtım yazınızı, sitenizi tanıtan basit kelimeleri veya anahtar kelimelerinizi ekleyin. Bu alan ayrıca “HTML” kodlarını da kabul ediyor. Bu sayede HTML etiketleriyle sitenize bağlantı verip Flickr Backlink kazanabilirsiniz.

>> Yazıya Link (Bağlantı) Verme / Ekleme HTML Kodu

  • Aynı fotoğrafa 2’den fazla bağlantı tanımlamayın.
  • Açıklayama özgün, kaliteli en az 80 kelimelik metinler ekleyin.
  • Resimleri kaliteli seçerseniz daha faydalı olur.
  • Bir anda fazla link almayın, zamana yayarak yavaş yavaş bağlantı kazanın.
  • Kaliteli ve internet devi olan bu siteden alınan backlink, SEO‘nuza olumlu etki yapacaktır ve sıralamanızı yükseltecektir.
İlginizi Çekebilir:  Profil Backlink

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir