İlk Sayfaya Yükselten SEO Teknikleri

7 Adımda İlk Sayfaya Yükselin


Blog Ağı (PBN)

Private Blog Network yani Türkçe karşılığıyla Özel Blog Ağları ana siteye backlink sağlamak amacıyla kurulan blog sitelerinin ağıdır. Bu tür sitelerin kaliteli olması gerekmektedir. Kalitesiz, hiçbir paylaşımı olmayan bloglar oluşturup bunlardan kendinize link verirseniz, durduk yere kendinize zarar vermiş olursunuz.

Bu tür kurulan ağlarda doğru yapı sağlandıktan sonra Google’da yükselmek çok kolaydır. Anahtar kelimeden verdiğiniz linkler sayesinde sitenizin otoritesi de artar.

Tanıtım Yazıları

Bu yöntemin amacı, kaliteli, sektörünüzle ilgili veya genel olarak paylaşımlarda bulunan sitelerden sizi belirli bir ücret karşılığı ya da gönüllü olarak paylaşmasını sağlamaktır. Bu yöntem oldukça etkilidir. Paylaşılan tanıtım yazısının özgün olması, en az 150 kelime içermesi, en fazla 2 link çıkışı sağlaması ve en az 1 adet özgün resim içermesi olumlu etkiyi arttıracaktır.

Sitenizi farklı gruplara, sizden haberi olmayan meslektaşlarınıza veya müşterilerinize duyurmak için harika bir yöntemdir. Sağlam ve etkilidir.

7 Basit SEO Tekniği ile ilk sayfaya yükselin

Sektörel Sitelerde Tanıtım

Sitenizle ilgisi olan bloglarda veya forum konularında kendi internet sitenizden bahsedebilirsiniz. Tanıtım yazısına benzeyen bir yöntemle yapılan bu linklendirme çalışmasında sitenizi değil yaptığınız işi tanıtmanız, bir problem hakkında çözüm sunmanız esastır.

Popülerlik kazanırsınız, ziyaretçi çekebilirsiniz. Eğer bir probleme çözüm sağladıysanız daha fazla kişi sitenizi severek kullanmaya başlayacaktır ve bu da Google’ın hoşuna gider.

Kaliteli İçerik

Neredeyse her yazımızda bahsettiğimiz bu husus arama motorlarının en önem verdiği konulardan birisi. İçeriğiniz kaliteli olursa SEO konusunda önemli aşama kaydedersiniz.

Kaliteli içerik ziyaretçi çeker, sosyal medya paylaşımlarınızı ve kaynak gösterimleriniz arttırır.

Site İçi Optimizasyon

SEO içerde başlar sözünün karşılık bulduğu madde budur. İlk adım olarak atılması gerekir. URL yapıları, resimler, resimlere verilen alt etiketler, site kodlaması ve meta etiketleri gibi ince ayarları içerir. Tamamı site içerisinde düzenlenir ve göze çarpar.

İlginizi Çekebilir:  MozRank Nedir? Nasıl Yükseltilir?

Doğru yapılandırılması için teknik bilgi gerektirebilir. Sıfır bütçe ile rekabeti düşük kelimelerde birinci sayfa ilk sıraya yükselebilirsiniz.

Anahtar Kelime Planlaması

Anahtar kelime araştırması sayesinde hedef müşterilerinizin internette arattığı diğer anahtar kelimeleri bulabilir, alternatif rekabeti düşük kelimelerde ilk sıraya çıkabilirsiniz.

Hedef odaklı çalışarak ziyaretçilerinizi potansiyel müşteriye çevirebilirsiniz. Rakiplerinizi eleyebilirsiniz.

Katmanlı Link Mimarisi

Sitenize direkt link aldığınız sitelere de link çalışması uygularsanız backlinklerinizin değeri artacaktır. Doğru yapıldığı takdirde çok etkili bir işlemdir.

Otoritesi yüksek sitelerden alınan linkler daha olumlu etki yapar.

Gri Yıldız PNG Resmi

Dikkat Edin!

Bu işlemleri uygularken webmaster forumlarından, profesyonel hizmet veren kurumsal şirketlerden veya hiç olmadı işi bilen kişilerden mutlaka tavsiye alın. Yanlış yapılandırmaları onarmak size çok daha fazla para ve zaman kaybettirecektir.

Göz Atın: Yorum Backlink – Biledu Ana Sayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir