Profil Backlink Resmi

Profil Backlink Nedir?

Profil backlink kısaca, hesap oluşturabileceğiniz internet sitelerinde oluşturduğunuz profillere eklediğiniz linklerdir. Diğer link alma yöntemleri gibi bu yöntemde, doğru kullanıldığında etkili bir işlemdir. Arama motoru optimizasyonu çalışmalarını destekler. Google, Yandex ve Bing gibi arama motorlarının sıralamasında sitenizi yukarılara taşıyacak etkiye sahiptir.

Bu türden linkler almak için belirli sitelerde profil oluşturup “web site adress” kısmına kendi sitenizin URL’sini girebilirsiniz. Bu linkler backlink sayılır. SEO için olumlu etki yapar. Otoritesi yüksek olan sitelerden alınan bu tür linkler sizin için olumlu etki oluşturacağı gibi, çöp, spam ve değersiz sitelerden alınan linklerde siteniz için olumsuz bir durum oluşturacaktır. Bundan dolayı link aldığınız sitelerin değerinin yüksek olup olmadığını kontrol edin. DA ve PA değerlerini mutlaka gözden geçirin, Alexa sıralamasına bakın. Her siteden link almamaya özen gösterin.

Yukarıda belirttiğim kriterde olan linkler (kaliteli sitelerden alınan) sitenize olumsuz bir etki asla yapmaz. Fakat aşırı kullanımı mutlaka zarar verecektir, her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi. Eğer faydasının dokunmasını istiyorsanız kaliteli sitelerden, yavaş yavaş link almaya özen gösterin. Bir günde 10 siteden değil de günde bir siteden profil oluşturup link almanız daha yararlı olacaktır. Yani bu olayı düzgün, özenli ve sürekli yapmak yararlıdır aksi ise zararlı durum oluşturabilir.

Gri Yıldız PNG Resmi

Dikkat Edin!

Rakipleriniz sitenize zarar vermek için kalitesiz bir takım siteden sizlere değersiz linkler sağlayabilir. Bu linkleri, sizi aşağıya çekmek için Google’a şikayet edebilir. Böyle bir durum oluşursa siteniz arama motorları tarafından banlanabilir (engellenebilir, cezalandırılabilir). Eğer böyle bir olay farkederseniz hiç vakit kaybetmeden Google’a bildirin, bu sayede ceza almaktan kurtulabilirsiniz.

3 adet yan yana yıldız

Profil Backlink Alabileceğiniz Site Önerileri

Bahsettiğim birkaç otoritesi yüksek, kaliteli site adresini sizlerle paylaşmak istiyorum. Aşağıdaki siteler sizin profil backlink sağlayabileceğiniz size yararı dokunacak web siteleridir.

İlginizi Çekebilir:  MozRank Nedir? Nasıl Yükseltilir?

DISQUS

Disqus, web siteleri için ücretsiz ve ücretli iki sürüm olmak üzere, yorum yönetim sistemi sağlayan bir servistir. Ekim 2007’de kurulan bu sistem günümüzde milyonlarca site tarafından kullanılıyor. Ayrıca yazılım, WordPress gibi bir çok hazır yazılıma entegre olarak çalışabiliyor.

Disqus Logo Resmi

Disqus’un resmi adresine giriş yapıp profilinizi oluştururken veya oluşturduktan sonra “web url” kısmına site bağlantınızı ekleyebilirsiniz.

SoundCloud

SoundCloud, , ücretsiz olarak ses dosyaları barındıran bir internet platformu. Bu platform üzerinde müzik yükleyebilir, dinleyebilir ve hatta dilerseniz ses dosyaları indirebilirsiniz. İşlemlerin tamamen ücretsiz olması bu platformu popüler yapıyor.

Soundcloud Logo Resmi

Bu platformda da aynı şekilde hesabınızı oluşturduktan sonra “Profile” kısmına girip internet sitenizi ekleyebilirsiniz. Biyografi / hakkında kısmına kendiniz, siteniz hakkında bilgiler yazmak daha olumlu etki yaratacaktır.

The Verge

The Verge, Amerika merkezli teknoloji, bilim ve medya haberlerini paylaşan bir ağ. 2011 yılında kurulan bu ağın merkezleri New York ve Manhattan’da bulunuyor.

The Verge Logo Resmi

Sitede bulunan kullanıcı resmine tıklayıp hesap oluşturabilirsiniz. Daha sonra “Edit Profil” sekmesinden gerekli alanları doldurup profil backlink alabilirsiniz.

Göz Atın: Yorum Backlink – SEO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir