Birçok web sitesi sahibi harcadığı emeğin, paranın karşılığını almak ister. Sitenizi kurmak için o kadar uğraştınız, şimdi neden karşılığını almak istemeyesiniz ki? Gelin şimdi sitenizden daha fazla para kazanmak için gerekli beş altın yolu beraber değerlendirelim.

En önemli kuralımız “İnsanları Mutlu Edin” felsefesi. Bu yaklaşımla binevi “Kendimize yapılmasını istemediğimiz şeyi başkasına yapmamak” sözünü benimseyeceğiz.

1-) İnsanları Doğru Bilgiyle Mutlu Edin

Düşünün ki internette bir bilgi arıyorsunuz ve bu bilgiyi bulmak için bir arama yaptınız, karşınıza çıkan ilk siteye girdiniz -genelde böyle olur-. Bir baktınız ki aradığınız bilgi burada detaylı yer almıyor veya doğru değil siteden hemen çıktınız. Siteden hemen çıkma oranı hem seo açısından hem de reklam kazancı açısından önemli bir kriterdir. Sitenizden hemen çıkan bir kişim aradığını bulamamış demektir, böyle kişiler reklama da tıklamaz, Google’da ayrıca sizi spam, gereksiz veya değersiz olarak algılayıp alt sıralara atar.

2-) İnsanları Reklama Boğmayın

Bir web sitesi düşünün ki tek amacı para kazanmak. Her tarafta reklam ve nereye tıklasanız reklam açılıyor. Böyle siteleri kim ziyaret etmek ister ki? Kimse istemez bu yüzden sayfalarınızı reklama gömmeyin. Bilgiler, resimler, makaleler reklam uzunluğunuzun en az 4 katı olsun. Ayrıca tıklama zorunluluğu gibi saçma olayları sitenize yerleştirmeyin.

3-) Tek Tip Sistemi Dayatmayın

Sitenizi kullanan kullanıcıları dışlamayın. Bir program, üyelik, download siteniz olabilir. Siz daha çok para kazanmak isteyebilirsiniz. Bunun yöntemi asla premium olmayan kullanıcıların siteyi kullanamaması veya sürünmesi değildir. İnternet ortamında bir sitenin alternatifi çok fazla olduğundan dolayı müşteriler sitenizden kaçacaktır ayrıca kimse normalde nasıl olduğunu bilmediği, kullanarak tecrübe etmediği sitelere anında premium hesap almaz. Unutmayın bir siteyi ayakta tutan kullanıcılardır. Bundan dolayı premium üyeliklerini daha ucuz fiyata indirip, normal üyelikleri çok az şekilde kısıtlayıp sürümden çok daha fazla kazanabilirsiniz. Unutmayın insanlar sizi sevdikçe çok daha fazla destekleyecektir.

4-) Doğru Reklam Yerleşimi ve Optimizasyon

Sitenize adsense veya benzeri bir platformdan reklam aldınız ve bu reklamlar genel olarak tıklama başı kazandırıyor. Baktınız ki kazançlarınız ziyaretçi oranına göre çok düşük. Hemen üzülmeyin doğru yerleşim yapmayı unutmuş olabilirsiniz. Doğru yerleşim kısaca sitenizde bulunan reklamların gösterileceği yerlerin kullanıcıyla etkileşim içinde olan bölümlerden seçilmesidir. Bunu sağlamak için firmanızla, yazılımcınızla görüşebilir veya forumlardan destek alabilirsiniz.
Ayrıca hangi reklamların sitenizde gösterilmesini istemiyorsanız bunun filtresini ayarlamak da kazancınızı arttırır. Çünkü sitenizle ilgisi olmayan bir reklamın sizin ziyaretçiniz tarafından tıklanma olasılığı yüzde olarak çok düşük ihtimaldir.

5-) Ziyaretçinizi Arttırın

Eğer tüm her şey yolundaysa fakat daha çok kazanmak istiyorsanız ziyaretçi sayınızı arttırmanız gerekmektedir. Bunun için Ziyaretçi Arttırmak İçin İpuçları başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Resource Limit Is Reached Hatası Nedir? Çözümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir