Şüphesiz internet sitesi sahiplerinin aklında her daim bulunan sorulardan biri de “Ziyaretçilerim nasıl çoğalır?” dır.
Web sitesi yönetmek biraz yetenek, biraz bilgi, biraz para, çok az da tatmin ister. Yeteneğinizle bilginizi gösterirsiniz fakat siteyi oluşturmak için her zaman para lazımdır. Peki tatmin?

Ziyaretçi arttırma ipuçları


Buradaki tatminden kastım insanların sizin sitenizi ziyaret etmesini istemeniz, bundan mutluluk duymanızdır. Eğer bu şekilde düşünmüyorsanız başarılı olmanız çok zor. Hadi gelin hep beraber insanların sitenizi nasıl daha çok ziyaret edeceğine, web sitenizin nasıl daha çok ilgi çekip trafik arttıracağına beraber bakalım.

Korkmayın bu makale teknik bilgileri içermiyor 🙂 . Basit bir dille kısaca anlattık.

Site Trafiğinizi Artırın
 

İnternet sitesi sahiplerinin bize ve kendilerine sordukları en sık sorulan sorulardan biri, sitelerini ziyaret ettirmek için daha fazla kişinin nasıl bulunacağıdır. Sihirli bir formül yoktur, ancak bir kaç iyi uygulama ile web sitesi trafiğinizi artırmanın yolları vardır.

Sitenizde Anahtar Kelimeleri Kullanın
 

Sitenizin arama motorları tarafından sitenizin sloganında, başlığında, web sitesi içeriğinizde ve etiketlerinizde anahtar kelimeler kullanarak anlaşılır şekilde indexlendiğinden emin olun. Anahtar kelimeler, sitenizi ararken hedef kitlenizin kullanabileceği arama motorlarında aratacağı terimlerdir. Sitenize hangi anahtar kelimeleri dahil edeceğinizi öğrenmek için, sitenizde bir bilgiyi bulmaya çalışıyor olsaydınız insanların ve Google’ın ne düşüneceğini düşünün. Örneğin, yeni yürümeye başlayan çocuklarla oynamak için oyuncak ve oyun satıyorsanız, sayfalarınızda ve blog yayınlarınızda “yeni yürümeye başlayan çocuklar için oyunlar” terimini kullanmak iyi bir fikir olur.

Yine de çok fazla anahtar kelime kullanmamaya dikkat edin! Aynı anahtar kelimeleri birden çok kez tekrarlarsanız içeriğiniz garip bir şekilde okunur. Daha da vahimi, Google gibi arama motorları “spam” kriterini dikkate alacaktır. Bunu yapmak, sitenizin sıralamasını gerçekten düşürebilir.

İlginizi Çekebilir:  İlk Sayfaya Yükselten 7 SEO Tekniği

Blog’a Düzenli Olarak İçerik Girin
 

Bloglama sadece hobi için değil. İşletmeler, kuruluşlar ve profesyoneller, bloglarını sitelerinin trafiğini artırmak ve farkedilmek için kullanabilir. Aslında, düzenli olarak yazı yazmak, bir şeyler paylaşmak sitenizin SEO’sunu (Arama Motoru Optimizasyonu) artırmak için yapabileceğiniz en önemli şeydir. Farklı yazılımla kullanarak bunların optimizasyonunu daha iyi sağlayabilir böylece sıralamada yükselerek ziyaretçi kazanabilirsiniz.

Çoğunluğu statik içerikli bir web siteniz olsa bile, düzenli olarak güncellediğiniz bir “Blog”, “Günlük” veya “Haberler” bölümü oluşturun, böylece Google sitenizin aktif olduğunu görebilir. İçerik eklemediyseniz, dünyadaki tüm SEO stratejileri bile size yardımcı olamaz.

Kelimeyi Yaymak
 

Trafiğinizi akıllı yollarla oluşturun. SEO ve ziyaretçi birbiriyle bağlantılıdır: Sitenizi ziyaret eden daha fazla kişi, sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasına neden olur. Neyse ki, okurlarınızı arttırmanın birçok yolu vardır. Çeşitli sosyal ağlarınızı, yeni içeriğinizi paylaşmak için kullanın. Yeni blog gönderilerinizi Twitter, Facebook veya Linkedin’de otomatik olarak paylaşılacak şekilde ayarlayın, böylece mevcut müşterileriniz ve hayranlarınız bir güncellemeyi asla kaçırmaz.

Bonus: Google’ın sizi bulmasına yardımcı olun!
 

Google Search Console’un farkında mısınız? Google Search Console sitenizin arama sıralamasında daha da başarılı olmasını sağlamanıza yardımcı olmak için var.

3 Yorum “Sitenize Daha Fazla Ziyaretçi Çekmek İçin İpuçları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir